top of page
TalotanCollage.jpg

  טל לוטן - קומוניקט

טל לוטן - זמרת-יוצרת ובסיסטית (וגם אנימטורית). כותבת, מלחינה, שרה ומנגנת מוזיקה בסגנון שנע בין אינדי פולק לרוק. לא מתחנפת, אישית וישירה. את שיריה טל כותבת על עולמה הפנימי והתבוננותה על העולם והאנשים הנמצאים סביבה.

אלבום הבכורה שלה "צבעים וצורות" יצא ב-2019, רגע לפני שפרצה הקורונה וזכה להצלחה רבה בסצנת הרוק האלטרנטיבית. שירי האלבום צברו אלפי השמעות ברדיו (כגון בגלגל"צ אצל קוטנר, 99 אצל בועז כהן, וכן גל"צ, רשת ג', הקצה ועוד). והופיעו בפלייליסטים רשמיים של בחירת העורכים בספוטיפיי ואפל מיוזיק. 
השירים מספרים סיפורים קטנים ואישיים, סיפורים בוערים ומתפרצים, סיפורים על אנשים מהשוליים, שירי אהבה וחוויות טריפיות-חושיות.

טל לוטן נבחרה לזמרת השנה של רדיו זה רוק, אלבום השנה של אינדי ספוטלייט ברדיו סול, והפתעת השנה ברדיו קול הנגב. שירי האלבום הגיעו למקומות ראשונים במצעדים אלטרנטיביים.
 

תקופת הקורונה

השיר שפותח את האלבום "תותים" היה הסינגל האחרון שיצא מהאלבום במהלך השנה האחרונה. הוא מספר על סוף העולם ויצא עם קליפ אנימציה שטל הנפישה בעצמה וצבר ביוטיוב מעל 100 אלף צפיות.
לפני שנה יצא שיר מחאה בשם "בצורת" שדן בהפגנות בלפור והמחאה בארץ וזכה לשיתופים רבים.
בימים אלה עובדת לוטן על חומרים חדשים שייצאו בקרוב.

האלבום

האלבום "צבעים וצורות" הוא אלבום קונספט לא קונבנציונלי בשלושה חלקים:
קוביות (הפקה: ארז יולביץ׳), קווים (הפקה: מאור אלוש) ומשולשים (הפקה: טל לוטן ולהקת משולשים). שלושת החלקים מייצרים שלושה מיני אלבומים, שלושה מסעות בכיוונים שונים שיחדיו יוצרים אלבום אחד שלם שנע בכיוון אחד.


כל מיני-אלבום חוקר כיוונים מוזיקליים שונים בתוך האינדי-רוק, כשכל אחד מהשלושה מתחיל שקט ומתגבר. הקצב לאורך האלבום כולו הולך ועולה, והדיסטורשן מתעצם. האלבום מורכב מסיפורים קטנים ושירי אהבה (כמו בשירים: "פעם", "סיפור אהבה"), התרחשויות ויזואליות וחוויות חושיות ("קווים", "קוביות", "פנסים"), עיסוק בחושך לצד אור ("תותים", "מישהו הפחיד ת'חושך") או אקזיסטנציאליזם ("מאובן").


שם האלבום "צבעים וצורות" נמצא במילות שיר בתוך האלבום ("קוביות") וגם מאפיין כמה מהשירים הנוספים, הן בשימוש במילים עצמן והן בשימוש בתיאורים ויזואליים. בהאזנה לאלבום ניתן להבחין בצד סוער, רוקיסטי ובועט של טל, ומאידך טון מתקתק ולעיתים נוגה, שמצליח להכניס את המאזין לתוך השירים בצורה כנה ואינטימית.

הופעות
טל לוטן והלהקה - טל לוטן מופיעה יחד עם להקתה, הכוללת גם את רעות זורמן, נדב ברכה וג'וני קצין. 
הלהקה מבצעת רוק אלטרנטיבי חשמלי שנותן בראש, מלא בצלילים מתוקים ומלא מלא דיסטורשן! 
מופע אקוסטי - פולק-רוק מלנכולי לאנשים שמחים. מופע מינימליסטי וחשוף, אקוסטי-אמביינטי בשני כלים ושני קולות. בנוסף קיים גם מופע עם בס סולו עם אפקטים אמביינטיים.

טל לוטן - אנימטורית ובמאית

מעבר להיותה מוזיקאית, טל היא אנימטורית מוכשרת וזוכת פרסים (בין היתר פרס "אסיף" - האוסקר של תעשיית האנימציה הישראלית). מלבד עבודתה בפרויקטים מסחריים וסרטים אמנותיים, טל מביימת ומנפישה קליפים לעצמה ולאמנים אחרים, ביניהם אהוד בנאי וכנסיית השכל. טל חיה את העולם הוויזואלי ביומיום ויצירתה מושפעת מכך. היא מציירת בצלילים וכותבת בתמונות. טל שמה לב לפרטים קטנים ומשתדלת גם לכתוב עליהם ועל החוויה שהם מעבירים בה.
 

לצפייה בלינקטוןלינקטון אלבום

ספוטיפיי, אפל, סאונדקלאוד: לינק לכל האלבום 

קליפים (הקלטות אלבום):
פעם

תותים
אלישבע

פנסים
 
לייב: 
לא מודע
אלישבע

תותים

 

קאברים בלייב:

מים עומדים - חשמלי

איזה זהב - אקוסטי


דף אמנית:
פייסבוק
 

ליצירת קשר:

054-7696515  |  talotan.music@gmail.com 
 
 

bottom of page